BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 12609118
nr 1260 9118
Ljusstakar
Ett par, Tenn, IW, 1852. Höjd: 13
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 10 juni 2019
kl 20:03:02
3/6 21:43:55
100 kr
10/6 10:54:15
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn